Mała Reporterka Nela, w siódmej już książce, wybiera się z czytelnikami na podróż w poszukiwaniu karaibskich skarbów.

„Nela i skarby Karaibów” przenosi dzieci w cudowny świat rajskich plaż, tajemniczych galeonów, podwodnych lasów, które rozbudzą wyobraźnię każdego małego podróżnika. Razem z Nelą będą podążać śladami wielkiego odkrywcy, Krzysztofa Kolumba i wraz z nim odkryją Amerykę. Będą podziwiać jaskinie, poznawać losy piratów i korsarzy. Książka zachęci do odkrywania historii i geografii poprzez barwne opisy legend pirackich. Na czytelników czeka zadanie odkrywania miejsc, gdzie może spoczywać skarb z rozbitych galeonów. Ale Karaiby to przecież nie tylko odkrycia i wyprawy! Nela uwielbia zwierzęta i razem poznamy barwne papugi, wielkouche nietoperze, legwany i latające ryby. Premiera najnowszej książki już 29 marca.

Polecamy: RECENZJA: Ten tytuł Was nie zmyli, to naprawdę „Krótka historia prawie wszystkiego”

Nela jest najmłodszą reporterką świata. Kocha przyrodę i wyprawy. Chce zarażać tą pasją wszystkie dzieci. Nela pokazuje jak ważne są pasja i wyobraźnia, udowadnia, że marzenia się spełniają i nie ma rzeczy niemożliwych.

Wspięła się już na Andy w Boliwii, zwiedzała wulkany i gejzery, podziwiała tajemnicze miasto Inków, Machu Picchu w Peru, zaprzyjaźniła się z Masajem w Afryce, głaskała tygrysa w Tajlandii. Jej idolem jest Steve Irwin, którego śladem chce ratować zwierzęta i podróżować wszędzie tam, gdzie poniosą ją wyobraźnia i marzenia.

Zobacz również – RECENZJA: Książka warta przeczytania. Sarah Waters – „Za Ścianą”

Autor: Nela Mała Reporterka

Tytuł: „Nela i Skarby Karaibów”

Wydawnictwo: Burda

Premiera: 29 marca

Nela i skarby Karaibów_okładka

fot. informacja prasowa

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów