Bill Bryson – amerykański pisarz, autor książek popularnonaukowych oraz podróżniczych napisał coś, co każdy z nas powinien mieć w swoim domu. 

Powiedzieć, że otaczający nas świat jest ciekawy to tak, jakby nie powiedzieć nic. Każda najmniejsza rzecz, która nas otacza, składa się z jeszcze mniejszych „rzeczy”, a ona z jeszcze mniejszych. A tak właściwie to jak to się stało, że mieszkamy na planecie Ziemia? I tak naprawdę to ile ta Ziemia ma lat? A dlaczego Pluton był kiedyś planetą a teraz już nie jest?

Polecamy – Polecamy: „Jem (to co) Kocham i Chudnę” – porady od autorów książki

W książce jest odpowiedź, albo chociaż próba wyjaśnienia przeciętnemu czytelnikowi, który nie ma zbyt wiele do czynienia z Nauką, jak to się wszystko zaczęło. Jednak czasem ważniejsze od tego, co zostało odkryte, ważniejsze jest kto tego dokonał.

Biografie najsłynniejszych fizyków, matematyków i chemików są fascynujące, nierzadko bardzo zabawne. Bill Bryson ma świetne poczucie humoru. Sami będziecie zaskoczeni tym, jak wciągająca jest książka opisująca budowę atomu, proces i żmudne próby zważenia Ziemi czy chociażby zbadanie odległości Ziemi od Słońca. Wydaje nam się, że to wszystko jest takie oczywiste i że teraz to po prostu wiemy, ale wcale nie tak dawno, nie mieliśmy o tym zielonego pojęcia.

„Krótka historia prawie wszystkiego” jest książką, która zafascynuje nawet największych pasjonatów nauk humanistycznych.

Autor: Bill Bryson

Tytuł: „Krótka historia prawie wszystkiego”

Wydawnictwo: Zysk i S-ka

Sprzedaż: www.swiatksiazki.pl

Polecamy również – Książka warta przeczytania. Sarah Waters – „Za Ścianą”

Billl-Bryson

fot. informacja prasowa.

Bądź na bieżąco z dobrą książką – polub nas na facebook’u!

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów