Może już o niej słyszeliście. Jednak jeśli nie, to naprawdę nie zwlekajcie dłużej. Przeczytajcie książkę Sarah Waters „Za Ścianą”

Brytyjska pisarka jest znana na świecie od lat, jednak odnoszę wrażenie, że w Polsce dopiero staje się popularna. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji przeczytać jej książek, polecam zacząć właśnie od „Za Ścianą”. Niech was nie zrazi to grube tomiszcze, które liczy sobie 652 strony. Książkę czyta się błyskawicznie i zapewniam, że będziecie skłonni zarwać nockę lub dwie, żeby dowiedzieć się, jakie zakończenie ma ta powieść.

Polecamy – RECENZJA: „Więzy” Sierry Cartwright, jest pikantniejsza od „Pięćdziesięciu twarzy Greya”?

Sarah Waters wprost przenosi nas do roku 1922. Jesteśmy w Londynie, choć akcja rozgrywa się tak naprawdę w jego południowej części, dzielnicy Champion Hill. W książce nie ma wielu wątków, nie jest to rodzinna saga, opisująca dzieje pokoleń. To historia owdowiałej Pani Wray, która wraz ze swoją córką Frances wiedzie spokojne życie, w którym dzień za dniem mija niepostrzeżenie, omija je życie towarzyskie, które toczy się głównie w centrum miasta. Ze stagnacji wyrywa je trudna sytuacja materialna i konieczność wynajęcia połowy domu. Lilian i Leonard Barberowie, którzy wprowadzają się na Champion Hill, wydają się być szczęśliwym małżeństwem. W czasie, gdy Leonard jest w pracy, między Lilian a Frances stopniowo rodzi się przyjaźń.

Polecamy: „Z miłości do smaku” – nowa inspirująca książka kucharsko-lifestylowa

„Za Ścianą” ma w sobie wszystko, żeby wciągnąć czytelnika w zawiłą historię i nie wypuścić dopóki nie pozna zakończenia. Przeplatająca się miłość, tajemnica, przyjaźń i kłamstwa są bardzo dobrze opisane przez doskonale władającą piórem Sarah Waters.

A gdy przeczytacie już „Za Ścianą” czeka na was jeszcze wiele powieści tej autorki. Chyba że zdecydujecie się na jedną z pozycji już przez nas opisanych.

Tytuł: „Za Ścianą”

Autor: Sarah Waters

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Sprzedaż: empik.pl

Zobacz również – Ten tytuł Was nie zmyli, to naprawdę „Krótka historia prawie wszystkiego”

Sarah Waters

Sarah Waters

fot. informacja prasowa.

Bądź na bieżąco z dobrą książką – polub nas na facebook’u!

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów