kxtikrUalMM

Red Bull 20 Before 17 to projekt dla prawdziwych fanatyków muzyki i wszystkiego co jest z nią związane. Przy okazji 3. edycji do współpracy zaproszono podczas 40 międzynarodowych artystów tj. Mixpak, Louis Baker czy Lil Wayne. Wśród zacnego grona osób, którzy zaprezentowali niezwykłe klipy czy utwory, znalazła się przedstawiciela z Polski.

Monika Brodka w ramach “20 Before 17” zaprezentowała widzom 4 wyjątkowe filmy obrazujące cztery utwory z płyty “Clashes“. Artystka od premiery krążka podkreślała, że według niej ma on mocne oddziaływanie na wyobraźnię i chciałaby stworzyć video do każdej piosenki.

Polecamy: „UP IN THE HILL” – BRODKA PREZENTUJE NOWY TELEDYSK

W sieci pojawiły się cztery teledyski do piosenek “Haiti”, “My Name is Youth”, “Funeral” oraz “Holy Holes”. Video stworzyli wybitni twórcy wizualni: Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga (“My Name is Youth”), Janek Simon (“Holy Holes”), Kevin Bray (“Funreal”) oraz Bownik (“Haiti”).

Już w trakcie pracy nad albumem „Clashes” wyobrażałam sobie ten projekt multidyscyplinarnie. Czułam, że wiele z tych piosenek mocno działa na wyobraźnię i prowokuje w mojej głowie różne obrazy.
Moim marzeniem było zbudowanie wizualnej opowieści do każdego z tych utworów. Ogromnie ucieszyłam się z zaproszenia Red Bull i tym, że aż do 4 różnych piosenek powstaną 4 różne video.
Mając zupełną swobodę w decydowaniu o tym kogo zaproszę do projektu, postanowiłam spełnić kolejne swoje marzenie i zwrócić się do artystów sztuk wizualnych, których bardzo cenię. I tak w projekcie pojawił się Bownik, fotograf, którego prace wiszą u mnie w mieszkaniu i patrząc na nie codziennie myślałam o tym, że fajnie byłoby kiedyś zrobić coś razem. Aneta Grzeszykowska i Jan Smaga, duet artystów, których serie analizowałam studiując fotografię. Jan Simon działający na różnych polach i penetrujący materię 3D oraz Kevin Bray, artysta-grafik, którego klip do utworu “Greener World” Gwilyma Golda był jedną z najciekawszych wizualnie propozycji jakie obejrzałam w tym roku. Efektem tej kolaboracji są 4 bardzo różne autorskie obrazy, które pragnę Państwu zaprezentować w projekcie #20before17.

Wszystkie cztery klipy możecie znaleźć na YouTube, na kanale Red Bull Music. Który podoba się Wam najbardziej?

brodka-2 brodka-monika brodka brodka-4

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów