Matka zamachnęła się i z całej siły uderzyła mnie w twarz. Tak mocno, że upadłam na kolana. Nie czułam bólu, czułam satysfakcję.

Przejmująca historia dziewczyny, której matka wymyśliła życie. Lepiej tej książki nie da się opisać. Historia Marzeny niesamowicie wciąga od pierwszej strony. Muszę przyznać, że dawno żadna książka mnie tak nie poruszyła. Czy rodzice mogą zaplanować nasze życie? Co z tego wyniknie?

Marzenka dostaje na 5 urodziny pianino. W tym momencie kończy się jej dzieciństwo. Mama wyrzuca wszystkie jej zabawki, by teraz mogła skupić się na nauce gry. Przecież kariera muzyczna powinna być dla niej najważniejsza. Czy mała dziewczynka rozumie co ją czeka? Czy kiedykolwiek sprzeciwi się matce? Nawet jeżeli chodzi o miłość? Dojrzewanie w takiej rodzinie jest ciężkie, Marzenka nie może spotykać się ze znajomymi, oglądać w telewizji programów młodzieżowych, jak więc sobie poradzi, kiedy pojawi się pierwszy chłopak w jej życiu? Matka jednak nie pozwoli na tą miłość, zadba o to, by chłopak wyjechał z miasta, ma bowiem lepszego kandydata dla swojej córki. Jedyną sojuszniczką Marzeny jest jej babcia. Postać stworzona genialnie, można ją pokochać od pierwszych jej słów. Jest to typowa starsza pani, która większość czasu spędza na plotkowaniu ze swoimi przyjaciółkami. Nie chce zdradzać Wam co się wydarzy, ale autorka wielokrotnie Was zaskoczy.

Nie będę ukrywać swojego zachwytu nad książką. Po raz pierwszy spotkałam się z twórczością Danuty Noszczyńskiej i na pewno nie ostatni. „Zła miłość” jest przedstawieniem pierwszego z siedmiu grzechów głównych – pychy. Idealnie opisuje postrzeganie ludzi w małym miasteczku, co może zdziałać plotka i jak szybko się rozprzestrzenia.  Z niecierpliwością czekam na więcej!

Tytuł: „Zła miłość”

Autor: Danuta Noszczyńska

Wydawnictwo: Burda Publishing Polska

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów