Bk8ynu63Lkc

Choć komedia to jeden z najtrudniejszych gatunków filmowych, nadal uważana jest za  najczęściej wybierany i lubiany kinowy obraz. Jednocześnie cieszy się ona, największą liczba odbiorów oraz sympatyków w postaci widzów. Trudność tego gatunku, polega moim zdaniem na bardzo cienkiej granicy, pomiędzy dziełem a filmową sieczką, dla mało wymagających odbiorców.

Dlatego też twórcy hitów takich jak „Boska Florence” czy „Carol”, po raz kolejny sięgnęli po tą formę, i już w maju mają przyjemność zaprosić na inteligentny humor, pełen błyskotliwych zwrotów akcji, oraz niebanalnych wzruszeń. „Zwyczajna dziewczyna” od 26 maja na ekranach kin w całej Polsce!

PolecamyWEEKEND Z PRZEKULTURĄ – CZYLI NA CO DO KINA?

Młoda scenarzystka Catrin, po kilku wpadkach, w końcu otrzymuje wymarzona pracę. Zmierzyć misi się już na początku z wielko-budżetowym projektem dla jednej z największych wytwórni filmowych. Szybko jednak wychodzi na jaw, że jej rola ogranicza się do wymyślania prostych dialogów czyli „gatki-szmatki”, a samo zlecenie, nie pozwala rozwinąć skrzydeł. Obiecująca produkcja również zaczyna przybierać formę wszechobecnej farsy, koncentrującej się na zarozumiałym głównym aktorze, irytującym reżyserze oraz wyjątkowo urodziwym drugim scenarzyście, który jednocześnie (delikatnie mówiąc), nie jest przekonany co do umiejętności swojej współpracownicy. Catrine nie pozostaje nic innego, jak udowodnić, że kobiety to niekoniecznie słabsza płeć. Wkrótce też oboje się przekonają, że najpiękniejsze scenariusze napisało dla nich samo życie.

Reżyserii filmu „Zwyczajna dziewczyna” podjęła się Lone Scherfig, jedna z wyjątkowo obiecujących  europejskich reżyserek. Zdobywająca uznanie na licznych festiwalach w Europie i na całym świecie. Nagrodzona również nominacjami  do trzech Złotych Globów za film „Była sobie dziewczyna”. Nowa produkcja obfituje również w iście gwiazdorską obsadę a w niej: ulubieniec damskiej części widowni Sam Claflin, zachwycająca dziewczyna Bonda Gemma Arterton i jak zwykle czarujący Bill Nighy!

Czy „Zwyczajna Dziewczyna” okaże się hitem na miarę takich filmów jak „Nothing Hill” czy „Pretty Woman”, na premierę filmu musimy trochę poczekać, a tym czasie zobaczcie najnowszy zwiastun!

Reżyseria: Lone Scherfig

Gatunek: Komedia romantyczna

Dystrybucja: M2 Films

Zobacz rwnież: OPOWIEŚCI O MIŁOŚCI W CZASACH NIENAWIŚCI – „PRZYRZECZENIE” W MAJU NA EKRANACH KIN!

Fot. Informacja prasowa; Autor – Paweł Nowak / Okiem Laika.

Bądź na bieżąco z filmem – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów