5w3q5QcX1I0

Kino jest wynalazkiem dla samotnych ludzi, którzy pragną uciec od swojej smutnej rzeczywistości – cytat Kayah

Trzeba przyznać, że wypowiedz piosenkarki jest dość krzywdząca dla większości odbiorców kina. W końcu kino to miejsce gdzie można spotkać zakochane pary, szczęśliwe rodziny oraz grupy przyjaciół, którzy wspólnie spędzają piątkowy wieczór. Kino to także miejsce, które często łączy ludzi przeciwnych poglądów lub pokolenia różnych generacji.

Polecamy: OPOWIEŚCI O MIŁOŚCI W CZASACH NIENAWIŚCI – „PRZYRZECZENIE” W MAJU NA EKRANACH KIN!

Nie mniej jednak Kayah ma też sporo racji, bo kino to miejsce gdzie samotny człowiek przez kilka godzin żyje inną rzeczywistością. Przeżywając cudze problemy, które obserwuje na ekranie, jednocześnie potrafi znaleźć ukojenie od problemów swojego życia, oraz od smutnej rzeczywistości, która go otacza.

Dlatego też zobaczymy co, i dla kogo, świat kina przygotował na kolejny weekend.

„Szybcy i Wściekli 8”

To kolejna, bo już ósma cześć kultowej serii. Ciśnie się, aż na usta tekst: ile razy można odgrzewać tego samego kotleta! Ale jak to mówią, nikt nie pozbędzie się kury która znosi złote jaja. To też najlepsze podsumowanie tego filmu, ponieważ w zaledwie tydzień od premiery w USA ustanowił nowy rekord otwarcia.

Tym razem na drodze szczęścia Doma i Letty staje  tajemnicza kobieta (laureatka Oscara Charlize Theron), która wciąga Doma w niebezpieczny świat w  wyniku czego  ten zdradza swoja rodzinę. Rozpoczyna się czas prób i testów  gdzie, „szybcy i wściekli” przemierzają świat, aby powstrzymać zło i chaos, który zapanował nad ich rodziną.

Całość jak zwykle dopełniają piękne kobiety, szybkie samochody i spektakularne efekty specjalne, jedynym słowem wszystko to co znamy z całej serii. Jak będzie tym razem? Zapraszamy Was do kin!

Gatunek: Akcja

Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

„Dzieciak rządzi”

Oto pozycja dla fanów animowanych produkcji w konwencji znanej ze „Shreka” czy „Madagaskaru”.

Tym razem, studio DreamWorks zachęcone sukcesem swoich bajek sięga po próbę połączenia świata dziecka z dorosłością.

W życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy brat, który mimo iż nie wzbudza zdziwienia swoich rodziców ubrany jest cały czas w garnitur i służbową teczkę, to jednocześnie napawa samego Tima wątpliwościami co do jego tożsamości. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą pozycję w oczach rodziców, odkrywa tajemnicę, która zagraża porządkowi na świecie, a  kluczem dla rozwiązania zagadki okazuje się młodszy brat. Rodzeństwo zatem musi zapomnieć o dzielących ich różnicach i wspólnie ocalić najbliższych przed dużo większym zagrożeniem.

Czy film powtórzy sukces „Shreka”? Przekonamy się już w ten piątek!

Gatunek: Animowany/ Komedia

Dystrybucja: Imperial -Cinepix

„Bikini Blue”

Jednego z czołowych, polskich aktorów ostatnich lat, czyli Tomasza Kota mamy szanse zobaczyć w zagranicznej produkcji.

Koniec II wojny światowej, skoro świat oszalał, to czemu my nie możemy? Spróbujmy, zapomnieć o tym co złe i dać się ponieść, chwilą uniesienia na plaży. Skoro świat się zatrzymał to my też zapomnijmy o problemach i zacznijmy żyć, innym życiem, a tym samym dać się ponieść chwili szaleństwa! W latach 1939-47 cześć Polaków właśnie takiej ucieczki potrzebowała, rozpoczynając obce życie na odległych krańcach świata.

Właśnie taką  historię opowiada ten film. To opowieść o polsko-angielskiej miłości, historia „o wyobcowaniu i odnajdywaniu siebie na nowo, w nieznanym świecie, o ludziach zranionych i godnych, o utraconym losie i zmaganiach o jego odzyskanie”.

Bikini Blue” od 21 kwietnia na ekranach kina w całej Polsce!

Gatunek: Dramat

Dystrybucja: Best Film

„Ostatnia klątwa”

Ciekawa gratka dla fanów dreszczy, które przechodzą po naszym ciele w czasie kinowego seansu. Nic dziwnego ponieważ „Ostatnia klątwa” to  przerażająca historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.

Pod koniec ubiegłego wieku w amerykańskim Teksasie skazano na karę śmierci 18-letniego Franka Garrette, mimo faktu, że chłopak do końca zapewniał, że jest niewinny. W chwili wykonania wyroku, poprzysiągł zemstę na swoich katach.

Klątwa rzucona w chwili śmierci, szybko zaczęła zbierać swoje żniwo. Kiedy w obliczu śmierci staje najmłodszy syn jednego z oskarżycieli, mężczyzna zrobi wszystko aby odszukać prawdziwego sprawcę morderstwa.

Czy tym samym przerwie łańcuch śmierci i zatrzyma śmiercionośną klątwę?

Przekonamy się już w ten weekend.

Gatunek: Horror.

Dystrybucja: Kino Świat

„KLIENT”

Na koniec mamy film dla prawdziwszych smakoszy kinematografii. Ponieważ „Klient” to zdobywca tegorocznego Oscara w kategorii, za najlepszy film nieanglojęzyczny. To doskonały psychologiczny thriller  trzymający w napięciu od pierwszych do ostatnich chwil.

Młode małżeństwo wprowadza się do użyczonego im domu, nie mając świadomości kto był poprzednim najemcą. Gdy kobieta staje się ofiarą napadu nieznanego sprawy, jej mąż postanawia przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Rozpoczyna się seria nieoczekiwanych i dramatycznych zdarzeń, która zagraża nie tylko życiu, ale i miłości dwojga małżonków. To opowieść  o tym jak seria złych decyzji, może doprowadzić dwoje kochających się ludzi, na skraj katastrofy dla nich samych.

Gatunek: Dramat/ Thriller

Dystrybucja: Gutek Film

Wszystko wskazuje na to że prawdziwi kinomaniacy, maja w tym tygodniu sporo do nadrobienia.

Jednocześnie wydaje mi się, że tym razem, każdy znajdzie coś dla siebie, a propozycje tego tygodnia na pewno nie są zarezerwowane tylko dla samotnych osób 🙂

przeKultura.pl zaprasza Was do kin!

Zobacz również: RECENZJA: CZARNA KOMEDIA: „MAŁŻEŃSKIE PORACHUNKI”, CZYLI ALBO BĘDZIECIE SZCZĘŚLIWI ALBO KULKA W ŁEB ?

 

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów