Film jest zły wtedy, jeśli ktokolwiek z publiczności chociaż na chwilę może odwrócić oczy od ekranu. Autor: Alfred Hitchcock.

Alfred Hitchcock, który jest dziś uważany za jednego z najwybitniejszych reżyserów zdecydowanie miał racje, wypowiadając te słowa. Film powstaje po to aby u publiczności, wywołać stan emocjonalny, który pobudza zmysły, napawa zachwytem lub wywoła łzy. Ponieważ Weekend zbliża się wielkimi krokami, sprawdźmy czego możemy się spodziewać w ramach premier kinowych najbliższego tygodnia.

Polecamy: RECENZJA: „AZYL”, CZYLI HISTORIA O KTÓRĄ ŚWIAT MUSIAŁ SIĘ UPOMNIEĆ!

DALIDA

Gatunek: Dramat

Dystrybucja: Best Film

Wszystko wskazuje, że w tym roku kino postawiło na filmy biograficzne. Idąc tym tropem 31 marca na ekrany kin wychodzi „Dalida”.

Historia wszechstronnej i pięknej artystki, okrzykniętej „Miss Egiptu”. Kobieta która stałą się legendą. Mówiono o niej, że wszystko czego dotknie na scenie stanie się złotem. Sukces zawodowy jednak, nie przekładał się na zupełnie na życie prywatne.

Czy dzięki temu dziełu, będziemy w stanie zrozumieć postać artystki, której piękno doprowadzało często do obłędu, a nawet śmierci,  jej kochanków.

Czy współczesny portret „Dalidy” i jej szaleńcze poszukiwanie miłości, uwiedzie nas na dużym ekranie, tak samo jak jej muzyka?

Przekonamy się już w ten piątek!

American Honey”

Gatunek: Dramat

Dystrybucja: Gutek Film

Niezwykle obiecująco zapowiadający się dramat, w reżyserii nominowanej do Oscara – Andrei Arnold. Współczesny portret młodego, amerykańskiego pokolenia. Kino drogi, w której grupa młodych ludzi poszukuje niezależności i wolności.

Czy przypadkowe spotkanie grupy rówieśników może się okazać spełnieniem marzeń o poszukiwaniu swojego miejsca w świecie, a może okaże się pułapką dorosłości, z której trudno będzie się wyzwolić, często na krawędzi godności i szacunku.

Pełen energii „American Honey” podbił publiczność festiwalu w Cannes, zaś scenariusz został oparty na motywach prawdziwej historii.

Na ekranie min: debiutująca Sasha Lane. Ścieszka dźwiękowa została stworzona, we współpracy min. z Rihanną i Calvinem Harrisem.

Ghost in the Shell

Gatunek: Dramat/Akcja/Sci-Fi/Thriller

Dystrybucja: United International Pictures Sp z o.o.

Polecamy: RECENZJA: „GHOST IN THE SHELL”, CZYLI KULTOWE ANIME W AKTORSKIEJ ADAPTACJI

Kolejna najbardziej wyczekiwana premiera 2017 roku. Kultowe anime zrealizowane z niezwykłym rozmachem, na dużym ekranie.

Grupa naukowców powołuje do życia hybrydę, człowieka i robota. Staje ona na czele elitarnej jednostki Section 9 przeznaczonej do zadań zwalczania najgroźniejszych kryminalistów i ekstremistów.

W roli odtwórcy animowanego pierwowzoru zobaczymy piękną Scarlett Johansson. Czy produkcja będzie w stanie zachować klimat dalekowschodniego oryginału? I czy Johansson podoła stawianym wyzwaniom, jakich oczekują fani kreskówek?

Przekonamy się już 31 marca.

Wszystko wskazuje, że najbliższy weekend będzie obfitować w kilka świetnie zapowiadających się produkcji filmowych. Dlatego też, już dziś zabieram kartę „Unlimited” i wybieram się do „Cinema City”, na najbliższy seans.

Oczekujcie kolejnej recenzji na naszym portalu przeKultura.pl, a tym czasem zapraszamy do Waszych ulubionych kin.

Zobacz Też: RECENZJA: „LIFE”, CZYLI MARSJANIE ATAKUJĄ… ZNOWU!

Fot. Informacja prasowa; Autor – Paweł Nowak / Okiem Laika.

Bądź na bieżąco z filmem – polub nas na facebook’u!

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów