mdxZ4YXFcpQ

Mastodon od moment założenia przyciągał fanów cięższych brzmień, którzy znudzeni dotychczasowymi zespołami zaczęli poszukiwać „czegoś więcej”.

Założona w 1999 roku formacja przez wiele lat charakteryzowała się surowym brzmieniem i pokręconymi riffami gitarowymi. Były to elementy wyróżniające zespół wśród powstających grup rockowo-metalowych i dzięki temu zdobyli liczną widownią. 

Od kilka lat, zwłaszcza od wydania albumu „The Hunter” formacja zaczęła łagodnieć a ich utwory stawały się bardziej przestępne, dzięki czemu udawało im się dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Polecamy: EWELINA LISOWSKA WYDAŁA NOWY SINGIEL PT „NIEBO / PIEKŁO [JARO REMIX]” – POSŁUCHAJ!

Czy nowy album nie rozczaruje dotychczasowych fanów?

W lutym zespół opublikował kolejny utwór, który znajdzie się na nadchodzącym krążku, zatytułowanym „Emperor of Sand„. W porównaniu do początkowych dokonań, „Show Yourself” jest o wiele łagodniejsze. W porównaniu do takich hitów jak Blood and Thunder czy Curl of th Burl, najnowszy utwór utwór można porównać do niewinnego baranka zrodzonego z watahy agresywnych wilków.

Nie ma wątpliwości, że z każdym kolejnym wydanym albumem muzycy tworzą coraz to łagodniejsze utwory. Czy fani ich poprzednich dokonań zaakceptują nowy kierunek obrazy przez grupę? Bardzo prawdopodobne, że sporej grupie osób nie będzie odpowiadała nowa droga Mastodon, jednak ta formacja metalowa może sobie na to pozwolić. Dzięki przebojowości i prostocie publikowanych utworów mogą zyskać znacznie więcej nowych odbiorców, niż ich utracić. Już teraz Show Yourself znajduje się wysoko na rockowych listach przebojów, co we wcześniejszych latach nieczęsto się przytrafiało.

Zobacz również: Gierszał, Szyc, Grabowski, Herman i inni w najnowszym filmie Agnieszki Holland

fot. Informacja prasowa

Bądź na bieżąco z przeKulturą – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów