oHmBf4ExtZk

Popowa wokalistka Ariana Grande opublikowała kontrowersyjny teledysk.

Zaprezentowany klip do numeru Everyday może być odebrany jako niezwykle kontrowersyjny. Piosenkarka spaceruje po mieście w którym dochodzi o spontanicznych aktów okazywania miłości. Ludzie rzucają się sobie w objęcia by oddać się miłosnym uniesieniom w miejscach publicznych, takich jak autobus, pralnia czy przejście dla pieszych.

Polecamy: Ekologiczni metalowcy z zespołu Gojira opublikowali nowy klip

Piosenka została nagrana przy współpracy z raperem Future, który ostatnio pomagał również Maroon 5. Warstwa muzyczna jest utrzymana w typowej stylistyce współczesnego popu z drobnymi elementami charakterystycznymi dla nowego hip hopu (ciężki i wolny bas z wyraźnie słyszalnym side-chainem).

Czy klip do piosenki Everyday jest kwintesencją gustu obecnych konsumentów kultury?

Można zadać sobie pytanie, czy producenci teledysku nie przekroczyli granicy dobrego smaku. Sztuka w ciągu ostatnich lat przybiera coraz bardziej ekstremalną i wyuzdaną formę przekazując widzom treści „mocniej, więcej, ostro, kontrowersyjnie”. Zarówno w serialach (Gra o Tron), muzyce i teatrze widzimy ten trend. Można uznać, że adaptujemy się do każdej kolejnej ekstremalnej formy przekazu i by zainteresować widza, producenci decydują się na co raz to bardziej odważne pomysły.

Zobacz również: Oscary 2017: Zobaczcie wszystkie nominacje i laureatów

  fot. Informacja prasowa

Bądź na bieżąco z kulturą – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów