7ReW0jJkag8

Artur Rojek spotkał się z ogromną krytyką ze strony fanów po ogłoszeniu  informacji, że do line-upu OFF Festival dołącza znana artystka PJ Harvey

Off Festival to od wielu lat wydarzenie w Polsce, na które zjeżdżają się artyści, którzy nie są na czasie. Istotą festiwalu jest prezentowanie różnorodnej muzyki niszowej –  od ambientu, przez post rock, muzykę elektroniczną, aż po czarny hip-hop.

Polecamy: Ogłoszono nowe zespoły na Woodstock 2017 – Wilki i…

Ostatnia informacja dotycząca przyjazdu znanej artystki PJ Harvey wywołała sporą burzę wśród fanów. Organizator całego wydarzenia postanowił się odnieść do tych wypowiedzi i wyjaśnić swoją decyzję:

PJ Harvey to artystka bardzo popularna na całym świecie – otrzymuje wiele zaproszeń na koncerty i festiwale i nie wszystkie może przyjąć. My również nie po raz pierwszy ją zapraszaliśmy, ale jesteśmy szczęśliwi, że wreszcie się udało. Jeżeli przed promotorem pojawia się szansa goszczenia na festiwalu takiej artystki jak PJ, to ja nie mam żadnych wątpliwości. Mam szacunek do wielkich artystów, mam szacunek do ich starań i wpływu jaki wywołują. Tak, występowała niedawno w Polsce, w innych miejscach, w innym kontekście. To jednak dla nas – i wierzymy, że dla większości z Was – nie ma wielkiego znaczenia. Nie układamy programu zaglądając innym przez ramię. Nie bierzemy udziału w wyścigach. Liczy się muzyka”

Alternatywny charakter wydarzenia czasami może wydawać się kontrowersyjny patrząc przez pryzmat osób które już tam grały, czyli Run the Jewels, The Smashing Pumpkins, Iggy Pop, czy Patti Smith. Artur Rojek przekonuje jednak, styl festiwalu pozostaje nietknięty

„Pamiętajcie o tym, że OFF to nie tylko główna scena i wielkie nazwiska, że zapraszamy Was do odkrywania nowych postaci i dźwięków. Pewnie nie wszystko Wam się spodoba, ale wierzymy, że wszystko zrobi na Was wrażenie, że po kolejnym OFFie Wasz świat będzie wyglądał inaczej niż przed wizytą w Katowicach[…]”

Zobacz również: Adele rozpoczeła trasę w Australii. Jakie niespodzianki czekały na jej fanów?!


Fot. Informacja prasowa

Bądź na bieżąco z kulturą – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów