FM7MFYoylVs

Znana brytyjska popowo rockowa grupa Coldplay opublikowała nowy utwór. Tym razem współpracowali z wykonawcami muzyki klubowej.

Formacja tworząca muzykę klubową – The Chainsmokers wydała nowy numer pt „Something Just like This” w którym udzieliła się również popularna grupa Coldplay. Twórcy hitu „Selfie„, który ma już prawie 500 milionów wyświetleń w serwisie YouTube, wpletli w popową piosenkę kilka elementów dla nich charakterystycznych, zachowując przy tym łagodny i melancholijny klimat.

Polecamy:  NOWA PIOSENKA ED’A SHEERAN’A. POSŁUCHAJCIE „HOW WOULD YOU FEEL (PAEAN)!

„Something Just like This” ma bardzo inteligentną kompozycję. Przy pracy nad tym utworem pracowały grupy, które prezentują zróżnicowany styl oraz klimat. Samo połączenie The Chainsmokers Coldplay nie brzmi tak abstrakcyjnie, jak na przykład MetallicaLady Gagą, jednak wiele zespołów poległo już przy próbach łączenia stylów. Wokalistą Chris Martin z ekipą udowodnili, że nie straszne im są eksperymenty z muzyką pokroju house. Możemy usłyszeć zarówno klubowy beat, jak i niezwykle melodyjne oraz subtelne solo gitarowe. Całości rytmicznie przygrywa pianino, które na refren jest podmieniane przez syntezatory. 

Kto 10 lat temu by przypuszczał, że Coldplay będzie wydawał mocniejsze utwory niż Linkin Park?

Zobacz też: NOWY UTWÓR LINKIN PARK – OGROMNE ROZCZAROWANIE?

fot. Informacja Prasowa

Bądź na bieżąco z przeKulturą – polub nas na facebook’u!
 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów