6Vb3yPxv6rA

Jeśli lubicie odkrywać nowe gatunki muzyczne (zwłaszcza te rockowe), a przy tym interesujecie się kulturą dalekiej Azji to koniecznie musicie zapoznać się z tym, co przygotował dla nas japoński kompozytor i producent – Sithu Aye.

Sithu Aye jest japońskim multiinstrumentalistą, który komponuje muzykę około – metalową. Jego twórczość można określić jako melodyczny djent. Czym jest jednak ten djent? Jest to muzyka podobna do metalu progresywnego, kładąca nacisk na synkopowy rytm i nisko nastrojone gitary.

Japoński muzyk po sukcesie pierwszej EPKi zatytułowanej Senpai EP postanowił nagrać drugą część. Czym jednak wyróżniają się oba krążki? Przede wszystkim fantastycznie opisują muzyką klimat i opowiedzianą historię na teledysku stworzonego z obrazków, a konkretnie ze specjalnie narysowanej mangi!

Polecamy: RECENZJA: „PRAGNIENIE”, KTÓRE TRUDNO POCZUĆ AUTORSTWA RICHARD FLANAGAN

Senpai EP II: The Noticing to kontynuacja przygód Megumi Uehary (a’ka Prog-Chan), którą poznaliśmy na poprzedniej płycie. Tym razem bohaterka po wakacjach będzie musiała się zmierzyć z nieznajomą Reiną – rywalką z czasów gimnazjum.

Jeśli kiedykolwiek oglądaliście jakieś animowane lekkie komedie szkolne np Oregairu, K-On, Nisekoi czy Kono Bijutsubu to zapewne bez problemu wyobrazicie sobie całą historię słuchając kompozycji Sithu Aye. Muzyka od zawsze była dla mnie jednym ze środków przekazu, która powinna działać również na naszą wyobraźnię. Japoński multiinstrumentalista poprzez swoją twórczość przenosi nas do swojego świata i stworzonej historii. Dodatkowy bonus czeka na osoby, które interesują się sprzętem muzycznym oraz śledzą dokonania innych artystów djentowych. Zachęcam do zwrócenia uwagi na karty z opisami naszych bohaterek oraz na tytuł ostatniego utworu.

Wszystkie kompozycje są utrzymane w stylistyce metalowo-djentowej, jednak wyraźnie słychać nacisk na melodykę. Poza skomplikowaną rytmiką i ciekawymi harmoniami utwory mają prostą budowę przez co łatwo wpadają w ucho. Każda piosenka różni się od siebie, jednak w dalszym ciągu stanowią one całość. Niektóre fragmenty zawierają również cytaty muzyczne z poprzedniego mini albumu. 

Niestety nie wiemy, czy muzyk wraz z zespołem w najbliższym czasie zagra koncert w Polsce.

Płyta zawiera łącznie 5 utworów, które łącznie trwają ponad 20 minut. Krążek można za darmo odsłuchać w serwisie YouTube.

Zobacz również: OPOWIEŚCI O MIŁOŚCI W CZASACH NIENAWIŚCI – „PRZYRZECZENIE” W MAJU NA EKRANACH KIN!

 

fot. informacja prasowa 

Bądź na bieżąco z kulturą – polub nas na Facebooku!

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów