Kultura azjatycka od wielu lat fascynuje nas, czyli mieszkańców starego kontynentu. Animatsuri jest festiwalem – konwentem organizowanym już od 9 lat. Czego możemy się na nim spodziewać?

Każdy z nas kiedyś był na jakiś targach. Czy to targi żeglarskie, targi mieszkań, targi pracy…można by długo wymieniać. Czym natomiast różni się konwent od targów? Każdy konwent przede wszystkim cechuje się niesamowitą pozytywną energią i pasją, którą uczestnicy i organizatorzy dzielą sie między sobą. Konkursy wiedzy z nagrodami, pokazy cosplay (kostium-play – przebieranie się za postacie z seriali czy gier), niezwykle interesujące panele kulturowe prowadzone przez ekspertów oraz pasjonatów oraz spotkania z ciekawymi osobowościami (np Tomaszem Knapikiem – najbardziej znany polski lektor). Animatsuri jest właśnie takim wydarzeniem, na które zjeżdżają się ludzie z całej Polski.

Polecamy: RECENZJA: „GHOST IN THE SHELL”, CZYLI KULTOWE ANIME W AKTORSKIEJ ADAPTACJI

Atrakcje konwentowe i czym one są

Czym właściwie jest taki konwent dla uczestników? Przede wszystkim, to idealne miejsce, czas i ludzie do oderwania się od rzeczywistości. Kilka niezwykle intensywnych dni jest zapełnione licznymi konkursami w których do wygrania jest waluta konwentowa, którą można wymienić na książki, mangi, figurki oraz wiele innych ciekawych gadżetów. Często jednak konkursy te wymagają obszernej wiedzy z danego działu, więc na „łatwe fanty” nie ma co liczyć.

Kolejnym, niezwykle ciekawym i ważnym elementem Animatsuri są panele dyskusyjne i kulturowe. Prowadzone są przez pasjonatów i ekspertów z danej dziedziny. Pokazy walk, nauka języka japońskiego, reformacje w Japonii w XIX wieku, czy przedstawienie japońskiego fusion jazzu – to tylko kilka przykładowych atrakcji, które będą czekały na Was w tym roku.

Dla zapaleńców rozgrywek multimedialnych będzie również przygotowana oddzielna strefa z grami planszowymi, konsolowymi oraz muzycznymi (Ultra Star i Rock Band). 

Zwieńczeniem i przysłowiową „truskawką na torcie” (cyt. Tomasza Hajto) jest główny pokaz cosplay. Grupy oraz czasem pojedyncze osoby prezentują scenki oraz własnoręcznie przygotowywane niesamowite stroje bohaterów komiksowych i postaci z gier. Przebrania nie ograniczają się tylko do materiałów z płótna czy skóry. Posiadają czasami również zmyślne elektroniczne elementy (np zeszłoroczny cosplay Tracer z Overwatch). Każdy występ dodatkowo będzie zapowiadany przez niesamowitego Tomasza Knapika.

Co jest najważniejsze na konwencie?

Najważniejszym elementem Animatsuri jesteście jednak Wy – czyli uczestnicy. Co roku w ciągu tych kilku dni powstaje niesamowita atmosfera, którą tworzą właśnie osoby biorące udział w konwencie. Wspólne zainteresowanie kulturą japońską to coś, co nas łączy i sprawia, że każde Animatsuri jest wyjątkowe. Jeśli nigdy nie byłeś na konwencie, to koniecznie musisz to zmienić. Możliwość poznania wielu niesamowitych osób i wzięcie udziału w różnych konkursach oraz zabawach jest nieporównywalnie lepsze od kilku kolejnych godzin spędzonych przed komputerem, a dodatkowo można wykazać się wreszcie wiedzą, która na co dzień jest nieprzydatna, a dzięki niej może zdobędziesz swoją ulubioną mangę.

UWAGA – KONKURS!!

Do wygrania:

  • jedna, trzydniowa wejściówka na konwent Animatsuri 2017

Jak ją zdobyć?

  • Polub przekulturę na facebooku (przekultura.pl)
  • Polub i udostępnij nasz konkursowy post na facebooku

TERMIN:  konkurs trwa od 11 lipca do 15 lipca (do godziny 18:00)

OGŁOSZENIE WYNIKÓW: 15 lipca (po godzinie 18:00), w komentarzu na Facebooku oraz jako aktualizacja tego artykułu.

W konkursie zwyciężyła: Ola Todzia

Regulamin jest dostępny w siedzibie redakcji.

Najważniejsze informacje o imprezie:

Miejsce imprezy: Centrum Konferencyjno-Szkoleniowe
ul. Bobrowiecka 9, Warszawa
Oficjalny nocleg: informacje są tutaj
Data: 21 lipca 17:00 do 14:00 23 lipca 2017 r.
Ceny wejściówek są tutaj!

Zobacz również: RECENZJA: „SAMA PRZECIW WSZYSTKIM” CZYLI „HOUSE OF CARDS” NA DUŻYM EKRANIE…

Animatsuri 2016

Animatsuri 2016

Zdjęcia wykonane przez Michała „Lurker_pas” Kurowskiego.

Animatsuri 2017

  wideo-relacja: Tokyo Studio

Bądź na bieżąco z kulturą – polub nas na Facebooku!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów