Amerykańska platforma Netflix dzisiaj rano zamieściła na swoim polskim fanpagu cytat: ” Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy, od Bramy Powroźniczej.” Jest to cytat z popularnej serii Wiedźmin, autorstwa Andrzeja Sapkowskiego.

Wszystko wskazuje na to, że Wiedźmin doczeka się nowego serialu. Tym razem nie będzie produkowany w naszym kraju. Z pewnością wszyscy pamiętają polską adaptację z Michałem Żebrowskim i scenę z z komputerowym złotym smokiem, którą lepiej jest przemilczeć. Tym razem za produkcję będzie odpowiedzialna amerykańska grupa Netflix.

Polecamy: RECENZJA: „UCIEKAJ”, ZANIM POZNASZ MOICH RODZICÓW… 

Jednym z reżyserów nowego serialu będzie m.in wybitny polski animator – Tomasz Bagiński. Informacja o nowej ekranizacji ucieszyła nie tylko fanów w Polsce. Wiedźmin zyskał ogromną popularność na świecie dzięki grze komputerowej polskiego studia CD Project Red. Trzecia odsłona gry cieszy się ogromną popularnością zarówno w europie jak i ameryce, a to przełożyło się na zainteresowanie wśród branży filmowej na zachodzie.

Ciekawe, jak do tych informacji odniesie się sam Sapkowski, który często w negatywnym tonie wypowiada się o grze, która powstałą na bazie jego twórczości.

My jednak możemy się tylko cieszyć, że zagraniczny gigant zainteresował historią i grą, które swoje korzenie mają w naszym kraju!

Nie wiadomo na razie, czy w serialu wystąpią polscy aktorzy. Chcielibyście znów zobaczyć Żebrowskiego w w roli zabójcy potworów i Zamachowskiego jako Jaskra

Zobacz również: PREMIERA NOWEGO SINGLA NATALII PRZYBYSZ. JAK BRZMI „ŚWIATŁO NOCNE”? SPRAWDŹCIE!

Netflix - Wiedźmin

fot. informacja prasowa

Bądź na bieżąco z kulturą – polub nas na Facebooku! 

 

 

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów