„Gdy rozmawia się o danym filmie, należy rozmawiać o nim tak, jakby był jedynym filmem na świecie, a nie porównywać go z innymi”. Autor: Maria Kalinowska

Pani Maria ma zdecydowanie rację, ponieważ każdy film to osobna historia i inna opowieść, która może oddziaływać na nas, rozbudzać emocje lub pozostawiać głęboki ślad w naszej psychice. Wszystko zależy jednak od tego, na jaki film zamierzamy się wybrać oraz czego od niego będziemy oczekiwać. Zobaczmy zatem, co świat kina przygotował dla nas na kolejny Weekend.

Polecamy: RECENZJA: „DALIDA” CZYLI JEDNO, SILNE PRAGNIENIE MIŁOŚCI…

Małżeńskie Porachunki

Dystrybucja: M2 Films

Gatunek: Komedia Kryminalna

Wszystko wskazuje na to, że europejskie kino przygotowało dla nas wreszcie komedię, której fabuła może nas zainteresować, już od pierwszych minut na ekranie. Dodatkowo z polskim akcentem w postaci amanta polskiego kina: Marcina Dorocińskiego.

Dwóch żonatych mężczyzn zniechęconych swoim dotychczasowym życiem, wynajmuje płatnego mordercę, który ma za zadanie pomóc im odzyskać stan wolny. Okazuje się jednak, że wynajęcie płatnego mordercy jest dużo trudniejsze, niż można by przypuszczać, a cały misterny plan legnie w gruzach gdy obaj,  nie docenią pomysłowości swoich żon. Kto w tym wypadku okaże się ofiarą a kto mordercą?

Przekonamy się już w ten piątek!

„Pakt Krwi”

Dystrybucja: Kino Świat

Gatunek: Thriller

Nieśmiertelny duet od czasów „Con Air – lot skazańców”: Nicolas Cage i John Cusack, po raz kolejny  na dużym ekranie. Tym razem w trzymającym w napięciu (jak zapewniają  producenci) thrillerze opartym na braterskiej więzi silniejszej niż cokolwiek innego.

W chwili kiedy świat sprzymierza się przeciw jednemu z braci, który zostaje porwany dla okupu, ten drugi musi się zmierzyć nie tylko z kręgiem najbliższego otoczenia będącym przekonanym, że brat próbuje tylko wykorzystać swoich najbliższych,  ale i lokalnej mafii.

Czy producenci takich hitów jak „Ocalony” i „Everest” potworzą i tym razem swój sukces? Przekonamy się w najbliższy Weekend.

Matka

Dystrybucja: Aurora Films

Gatunek: Dramat

Na koniec coś dla fanów kina studyjnego. 7 kwietnia na ekrany kin wchodzi niszowy, estoński dramat „Matka”

To film którego nie zobaczymy w dużych multipleksach, jest to tragikomiczna opowieść o kochającej matce, która w czasie opieki nad swoim synem, leżącym w śpiączce, staje się nieświadomie powiernikiem sekretów, tajemnic i problemów odwiedzających go przyjaciół.

Estoński dramat jeszcze przed premierą zebrał mnustwo pozytywnych recenzji, głównie za sprawą Tiiny Mälberg, wcielającą się w tytułową rolę matki, która to łudząco przypomina rewelacyjną Tildę Swinton. Czy powtórzy zatem jej sukces?

Przekultura.pl zaprasza do kin!

Komedie, dramaty a może thrillery, ten weekend zdecydowanie stawia na różnorodność dla wszystkich kinomanów. PrzeKultura.pl obiecuje Was i tym razem nie zawieś, a zatem oczekujcie kolejnych recenzji na naszym portalu.

Zobacz również: MIĘDZY ILUZJĄ, A RZECZYWISTOŚCIĄ KRYJE SIĘ PRAWDZIWE ZŁO! „AMITYVILLE: PRZEBUDZENIE” W KINACH W LIPCU!

Fot. Informacja prasowa; Autor – Paweł Nowak / Okiem Laika.

Bądź na bieżąco z filmem – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów