Weekend z przeKulturą – czyli na co warto wybrać się do kina w najbliższy weekend.

(…) w czasach narodzin kina, filmy były czymś na kształt magicznego triku i automatu, który przenosił widzów w świat magii – Jonathan Nolan.

Coś w tym jest! Kino to nie tylko sposób na spędzenie wolnego czasu, odstresowanie po ciężkim dniu, czy sposób na zabicie nudy. To często  blisko dwie godziny przeniesienia w inny świat i wymiar. Tak rozbieżny od szarej codzienności w której uczestniczymy na co dzień.

Zobaczymy zatem co świat filmu przygotował dla nas na nadchodzący weekend.

Polecamy: RECENZJA: „GOLD”, CZYLI NIE WSZYSTKO ZŁOTO CO SIĘ ŚWIECI.

AMOK”

Dystrybucja: Kino Świat

Gatunek: Kryminał

Prawdziwa historia zbrodni, którym żyła cała Europa. Czyli przypadek Krystiana Bali, który w swojej powieści wydanej w 2003 roku. Opisał zbrodnie za którą kilka lat później został oskarżony.

Amok” to dobrze zapowiadający się thriller psychologiczny,  gdzie widz  już od pierwszej sceny zostaje poddany próbie samodzielnej oceny bohaterów w obliczu pytań o oprawcę i ofiarę, a miłość, zdrada i niepohamowana żądza towarzyszą nam przez cały film.

W rolach głównych dobrze zapowiadający się aktorzy młodego pokolenia:  Mateusz Kościukiewicz oraz Zofia Wichłacz, wyróżniona za tą rolę na festiwalu w Berlinie nagrodą Shooting Star 2017.

 

AZYL

Dystrybucja: Universal

Gatunek: Biograficzny, dramat

To jeden z tych obrazów, o które historia musiała się upomnieć. Biograficzna opowieść żony warszawskiego ZOO, Antoniny Żabińskiej. Małżeństwo w czasie okupacji Polski, ukrywali dziesiątki żydów przed hitlerowskim reżimem w opustoszałych murach ogrodu zoologicznego.

Scenariusz filmu powstał w oparciu o wstrząsającą książkę Diane Ackerman „Azyl. Opowieść o Żydach ukrywanych w warszawskim zoo”. „AZYL” to produkcja, która zasługuje na uznanie z racji faktu że realizacja musiała się mierzyć z wieloma utrudnieniami ze strony Polski. Mimo iż wydarzenia mają miejsca w naszym kraju, produkcja powstała w Pradze!

Czy stolica naszych sąsiadów będzie w stanie przyjąć bagaż tak nieznanej historii  dla siebie historii? Przekonamy się już 24 marca 2017

 W rolach głównych min nominowana do  Oscara: Jessica Chastain

 

Power Rangers”

Dystrybucja: Monolith Films

Gatunek: Akcja, Sci-Fi

Realizacja z niezwykle widowiskowym montażem, kultowego serialu o  młodzieży, którzy odkrywają w sobie nadprzyrodzone zdolności.

Twórcy zapewniają, że produkcja  to zupełnie inny poziom wyobraźni i fantasty niż znany z telewizyjnego pierwowzoru. Czy próba odtworzenia  jednego z serialowych ikon okaże się sukcesem na dużym ekranie? Premiera „Power Rangers” już w najbliższy piątek.

 

Baba Jaga

Dystrybucja: Forum Film Poland

Gatunek: Horror

Koszmar z dzieciństwa wraca na nowo” tak twórcy reklamują najnowszy horror Caradoga W. James’a.

W krótkim opisie, to opowieść o legendach, demonach i słowińskiej magii, czyli wszystko to co znamy z hollywoodzkich projektów tego gatunku. Wobec dość powszechnej w ostatnim czasie tematyki duchów, „Baba Jaga” to film,  który może wprowadzić powiew świeżości w produkcjach tego rodzaju. Osobiście nie jestem zwolennikiem horrorów, ale wielbiciele dreszczy w kinowym fotelu, w tym tygodniu też znajdą coś dla siebie.

Czy zaprezentowane premiery najbliższego weekendu okażą się sukcesem na miarę otwarcia premiery najnowszej ekranizacji „Pięknej i Bestii” studia Disney? Przekonamy się już za kilka godzin.

A tymczasem… przeKultura.pl zaprasza Was do kin.

 

Zobacz również: RECENZJA: „TA HISTORIA STARA JAK ŚWIAT” CZYLI „PIĘKNA I BESTIA” JAKO UROCZY POWRÓT DO DZIECIŃSTWA

Fot. Informacja prasowa; Autor – Paweł Nowak / Okiem Laika.

Bądź na bieżąco z filmem – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów