n2vjJZ3xSXc

Głos ściskający serce, gęsia skórka na ciele, szeroko otwarte oczy ze zdziwienia, gdzie ukrywałaś się wcześniej? Oczywiście mowa tu o utalentowanej piosenkarce Ani Karwan i jej coverze Aleją Gwiazd do którego właśnie pokazała klip. 

Polecamy – Coldplay z nową piosenką – tym razem z twórcami hitu „Selfie”

Ani przedstawiać nie trzeba, na rynku muzycznym istnieje już od kilku lat. Dokładnie w 2011 roku zdecydowała się wziąć udział w raczkującym polsatowskim show Must be the Music, gdzie zaprezentowała dość odważny utwór Beyonce „Halo”. Oczywiście poradziła sobie z nim świetnie i w programie doszła bardzo wysoko. Już wtedy zapowiadała, że jest gotowa na solową karierę jednak coś poszło nie po jej myśli. 

Każdy pewnie w okresie świątecznym nucił tę nutę, bądź słyszał ją w radio jadąc samochodem. Cover „What the World Needs Now” zrealizowany na potrzeby filmu Listy do M. również jest jej dziełem. Zresztą bardzo dobrym! Pokazuję w nim swoją delikatną barwę głosu, która idealnie wpisała się w ścieżkę dźwiękową produkcji.

Mimo pokaźnego dorobku  artystycznego i współprac z topowymi muzykami w Polsce jak Ania Dąbrowska, Monika Brodka czy Ania Wyszkoni piosenkarka potrzebowała czasu odpoczynku, aby wrócić z przytupem w ostatniej edycji The voice of Poland w 2016 roku.

Na scenie zaprezentowała utwór „Purple Rain” – Prince, którym odwróciła wszystkie cztery fotele i swoją przyszłą mentorkę Natalię Kukulską doprowadziła do łez. Obecnie wykonanie ma prawie 3 miliony wyświetleń na YouTube i było również uwzględniane w rankingach za granicą jako jedne z lepszych wykonań w edycji The voice ze wszystkich krajów. W programie dała się zapamiętać również niezwykłym wykonaniem utworu Kayah – „Jestem Kamieniem”, którym dosłownie powaliła wszystkich na kolana. Marysia Saodwska, aż otwierała usta ze zdziwienia – a przecież każdy wie, że jest bardzo wymagającym trenerem. Karwan była faworytką i wręcz każdy spodziewał się, że to ona wygra ten program. Niestety tak się nie stało zwycięstwo sprzed nosa zabrał jej głosami widzów Mateusz Grędziński.

Zobacz również – Miuosh i Nosowska w utworze „Tramwaje i Gwiazdy”. Zobaczcie klip!

Ania, dzięki Bogu nie podała się i zaczęła prężnie działać. W jednym z warszawskich klubów zorganizowała swój pierwszy koncert, który wypełnił całą przestrzeń miłośnikami jej głosu. Z tego też dnia powstał klip do coveru „Aleją Gwiazd”.

Po chwili odpoczynku mogliśmy słuchać piosenki napisanej specjalnie dla niej przez Natalię Kukulską „W prezencie”. Moim zdaniem nie jest to dobry utwór, którym Karwan zaistnieje na polskim rynku muzycznym. Tu jest potrzeba czegoś na miarę singli komercyjnych tak jak było to u wcześniejszych uczestników tego show Sarsy, czy Natalii Nykiel. 

Czekamy na dalsze kompozycję muzyczne Ani Karwan i jej trasy koncertowe. Najbliższa 3 marca w Poznaniu w klubie muzycznym B17.

Bądź na bieżąco z Kulturą – polub nas na facebook’u!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów