Najbliższy weekend termometry mają wskazać temperaturę 20 stopni. Zastanawiam się co można robić w wielkim mieście w taką piękną pogodę.

 

Mieszkam w Warszawie dwa i pół roku, w międzyczasie spędziłam rok w cudownym miasteczku na południu Portugalii. Było to małe, kameralne miasteczko nad oceanem. I właśnie dlatego je wybrałam, bo nie lubię dużych miast. Wydaje mi się, że mogłabym policzyć, ile łącznie weekendów spędziłam przez te lata w Warszawie. Kiedy tylko mam okazję to wyjeżdżam. Większość weekendów spędzam w polskich górach. To nawet nie chodzi o to, że ja nie lubię Warszawy, bo ją lubię. Ja po prostu muszę na weekend wyjechać z miasta, w którym mieszkam. Jednak w końcu nadszedł ten dzień, a właściwie weekend. Już od tygodnia zastanawiam się co będziemy robić. Może Wy podłapiecie jakiś mój pomysł!

31,03 W piątek sprawa jest załatwiona bo od dawna mamy zaplanowany koncert Korn. Bilety można jeszcze kupić tutaj

korn_MKTG-600x600

1,04 Coś mi się wydaje, że pierwszego dnia kwietnia pośpimy trochę dłużej. Jako że mam rzut beretem do Łazienek, najlepiej będzie zacząć dzień właśnie tam. Ja zaplanowałam dla nas trasę biegową, ale jeśli Wy nie biegacie możecie pospacerować po którymś z tych parków. Zaczniemy od Łazienek, przez Park Ujazdowski, później Mostem Poniatowskiego przybiegniemy nad Wisłę, oczywiście nie ominiemy mojego ulubionego Parku Skaryszewskiego. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji tam być, to zaufajcie mi i idzie tam najlepiej już w ten weekend.

6736817

Na obiad pójdziemy do Thaisty na Placu Bankowym. Tutaj jest ich menu. Wybieram się tam od bardzo dawna i cieszę się, że w końcu będzie okazja. Ale Wam mogę zaproponować urządzenie pikniku,  w którymś z warszawskich parków.

Uwielbiam długie siedzenie, jedzenie, rozmowy..  A później, nieważne ile bym nie zjadła, zawsze mam miejsce na lody. Nie ominiemy Lodziarni Baśniowej

coverBig

Pogoda ma być piękna, szkoda byłoby spędzić ten czas w zamkniętym pomieszczeniu. Jednak Kino Luna i Kino Apolonia to miejsca z takim klimatem, duszą, że zawsze mam ochotę obejrzeć tam jakiś film.

Robi się już coraz później więc wypada skoczyć na jakieś piwo. A wtedy to już tylko Kufle i Kapsle. Niesamowity wybór piw i ten klimat!

02,03 W niedzielę jest już coraz trudniej. Jak spędzić fajnie weekend jeżeli nie są to góry albo zupełnie nowe miasto, na poznanie którego mamy tylko dwa dni. Znalazłam fajną stronę, na której są wypisane chyba wszystkie wydarzenia. Są tam najbardziej niszowe wystawy, spektakle, wydarzenia, o których się nie mówi zbyt głośno a są warte uwagi.

Znalazłam ciekawy spacer brzegiem Wisły, poprowadzony przez przewodnika, z bezpłatnym wstępem.

116087_6da794f00

Od dawna chciałam odwiedzić Muzeum Etnograficzne, może uda się akurat teraz. W ten weekend są tam organizowane warsztaty z malowania pisanek dla dorosłych. Obowiązują zapisy! Jeśli takie warsztaty nie są dla was to w niedziele odbywają się targi wielkanocne. Program zapowiada się ciekawie. Na dziedzińcu będzie można skosztować tradycyjnych potraw, piw, miodów, sękaczy.

16c613a1175453384e038ff448b07e7fbc3600db

I czas na obiad. Tym razem coś włoskiego. Heritage Shop & Wine to przyjemne miejsce, w którym zjemy autentycznie włosko!

Już od pisania o tej weekendowej Warszawie jestem zmęczona. Czas na ucieczkę od zgiełku, najlepiej do ukochanych Łazienek, ponownie. Ale co ja poradzę, że to takie magiczne miejsce. Niedziela jest dniem leniwym więc można bezkarnie szlajać się alejkami parku. Najlepiej z prowiantem w plecaku 😉

Wszystkie miejsca, o których piszę są w niedalekiej odległości od siebie. Szybko przemieścimy się na nogach albo komunikacją miejską. Może nie jest to wyjątkowo napięty plan, ale przecież nie o to chodzi w weekendzie żeby biegać od jednego miejsca do drugiego.

Jeżeli Wy macie jakieś fajne pomysły na weekend w Warszawie to dajcie znać! Ja później opiszę jak koniec końców wyglądały te dni 😉

Bądź na bieżąco z wydarzeniami – polub nas na Facebooku!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów