3VgzP8rkS0M

Zobaczcie zwiastun!

Na ten moment czekają wszyscy! Dawno zapowiadany film o losach Marii Skłodowskiej – Curie wreszcie z datą kinowej premiery! Już 3 marca 2017 roku do kin w Polsce wejdzie “Maria  Skłodowska – Curie” w reżyserii Marie Noelle.

Chciałabym, żeby ten film pokazał niewidoczną zza pomnikowej fasady kobietę z krwi i kości; Polkę, która musiała opuścić ukochaną ojczyznę, żeby móc poświęcić się nauce; osobę targaną sprzecznościami i dylematami, ale nigdy nietracącą z oczu celu. Moim celem jest przybliżenie widzom nieznanej do tej pory, ludzkiej twarzy tej bohaterki. Chciałabym, żebyśmy po obejrzeniu tego filmu zapamiętali Marię Skłodowską-Curie nie tylko jako kobiecą ikonę nauki, czy Polkę znaną na całym świecie, lecz przede wszystkim jako inspirującą, silną kobietą – jednostkę wybitną pod każdym względem, zasługującą na podziw i godną naśladowania – mówi o filmie reżyserka.

W roli Marii Skłodowskiej – Curie widzowie zobaczą Karolinę Gruszkę, którą obecnie można oglądać na ekranach kin w innej produkcji, mianowicie w “Szczęściu Świata” Michała Rosy. W filmie o polskiej noblistce partnerują jej zarówno polscy jak i zagraniczni aktorzy tj. Iza Kuna, Daniel OlbrychskiArieh WorthalterCharles BerlingMalik Zidi czy Marie Denarnaud.

Dziś do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun filmu “Maria Skłodowska – Curie”. Zachęcamy do zapoznania się z video. Dajcie znać czy wybieracie się do kina!

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów