Czekając na Otella to spektakl komediowy wyreżyserowany przez Jana Naturskiego. W rolach głównych występują: Amin Bensalem, Mikołaj Woubishet oraz Grzegorz Mazoń.

Amin Bensalem poznał się szerokiej publiczności w serialu „Barwy szczęścia”. Część fanów telewizji muzycznych mogła go zobaczyć jako prowadzącego w 4funtv. Aktor gra też w spektaklu. Kontrowersyjnym, ambitnym i dającym do myślenia na temat współczesnego rasizmu.

 

Spektakl opowiada o dwóch aktorów afrykańskiego pochodzenia, którzy spotykają się na przesłuchaniu do tytułowej roli w Otellu Wiliama Szekspira. Towarzyszy im pianista, będący zarazem świadkiem i uczestnikiem wydarzeń na scenie. Spotkanie w takich okolicznościach staje się pretekstem do przyjrzenia się sobie, analizy własnej tożsamości oraz zbadania swoich korzeni rozpiętych pomiędzy dwoma kontynentami. A może stanie się czymś jeszcze? Może polskiemu widzowi uda się w problemach bohaterów odnaleźć swoje własne?

Tekst dramatu powstał na podstawie przeżyć aktorów w nim występujących, ich doświadczeń związanych z uprzedzeniami oraz zagubienia pomiędzy dwiema ojczyznami. Dzięki takiemu zabiegowi struktura dramatu nawiązuje do teatru dokumentalnego. Pytania, jakich dotyka ta komedia charakterów, dotyczą więc tak samo problemów tolerancji rasowej, jak i współczesnego patriotyzmu.

Spektakl był wyświetlany we Wrocławiu.
Premiera warszawska odbędzie się 5 lutego o godzinie 20.30 w CityHall ul. Borowskiego 2.

This slideshow requires JavaScript.

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów