zSts0oXLDcs

Już jest! premiera najnowszego singla i teledysku Octavii do utworu pt. „Gdy zamykam oczy”.

Gdy zamykam oczy” zarówno w kwestii muzycznej jak i wizualnej niesie głębokie, emocjonalne i ogólnoludzkie przesłanie, bardzo aktualne dla naszych czasów.

„Wojny, konflikty, ograniczenie wolności, tworzą podziały między ludźmi. Ich konsekwencje przechodzą na kolejne pokolenia. Tkwimy w zamkniętym kręgu, nie wyciągamy wniosków z lekcji historii. Zainspirowało mnie to do napisania takiego tekstu i stworzenia adekwat- nego obrazka, który porusza tę nutę mojego postrzegania aktualnych konfliktów, turbu- lencji na świecie. Utwór nawiązuje też do bardziej intymnego, osobistego konfliktu, który może wystąpić w rodzinie, w związku. Dotykają mnie historie osób, które jednego dnia przeżywają wzniosłą, piękną miłość a chwilę póżniej potrafią opowiadać o tej samej osobie z nienawiścią…Nadzieja na lepsze jutro nie odchodzi z muzycznego obrazu , który stworzyłam. “Polska krew niepokorna” to także niezwykła wartość naszego narodu, o czym świadczą m.in. wydarzenia historyczne takie jak Polskie “zrywy” Narodowe….ale dla pewności dodam, że wszystkie postaci występujące w teledysku są fikcyjne, pokazane miejsca nie istnieją, a ja nigdy w nich nie byłam. Uczucia pokazane w klipie są autenty- cznie „wygrane” – tak o swoim najnowszym teledysku i utworze, dla którego powstał, opowiada Octavia.

Singiel „Gdy zamykam oczy” zwiastuje nowa płytę Octavii, której premiera planowana jest jeszcze w tym roku. Jaka będzie to płyta? Octavia uchyla rąbka tajemnicy:

„To wypad- kowa moich aktualnych zainteresowań muzycznych, które mogę zamknąć określeniem FUTURE. Choć to moja w pełni autorska płyta, znajdą się na niej też muzyczne, gościnne ciekawostki. Jeden z utworów na płycie został wyprodukowany przez Troya Millera, gra- jącego z nieodżałowaną Amy Winehouse. Będzie też utwór, który nazywam swoją „wokalno-muzyczną” wizytówką, skomponowany przez Tomasza Szymusia (dyrygent, m.in w programie Taniec z gwiazdami).”

Octavia KAY pochodzi z Polski, ale żyje i pracuje także w Londynie. Jest utalentowaną piosenkarką – posiada skalę głosu obejmującą cztery oktawy, pisze zarówno muzykę jak i teksty. Jest flecistką.

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Pody- plomowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie. Stypendystką Conser- vatorium A. Casselli w L’Aquilli i Santa Cecilia w Rzymie we Włoszech (flet poprzeczny i śpiew operowy).

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów