Już we wtorek 10 stycznia 2017 roku odbędzie się wielka gala rozdania Paszportów „Polityki”. Galę będzie można oglądać na żywo dzięki transmisji w stacji TVN. Początek o 20:15.

Paszporty POLITYKI to jedne z najbardziej prestiżowych, kulturalnych nagród w Polsce. Przyznawane są, nieprzerwanie od ponad 20 lat! Kto w tym roku ma szansę na nagrodę?

W tym roku organizatorzy mają dla nas niespodziankę. Oprócz stałych kategorii w dziedzinach film, teatr, sztuki wizualne, literatura, muzyka poważna i muzyka popularna, dodali nową- kulturę cyfrową.  Kategoria ta, obejmuje wszelkie formy kultury, które związane są z kodem programowania- uwzględnia przede wszystkim gry wideo na konsole, komputery a także urządzenia przenośne, aplikacje, różnorodne formy internetowe, VR i filmy interaktywne. Nagroda specjalna natomiast- Kreator Kultury, trafia w ręce wybitnych twórców, za szczególne osiągnięcia w popularyzacji polskiej kultury. Paszporty POLITYKI, przyznawane są na podstawie wskazań krytyków z różnych redakcji i instytucji kultury. Współpraca ta pokazuje, że kultura,  łączy wszystkich, niezależnie od podziałów.

Poniżej przedstawiamy listę nominowanych w poszczególnych kategoriach.

Film

Bartosz M. Kowalski.

Jan P. Matuszyński

Tomasz Wasilewski

Literatura

Natalia Fiedorczuk-Cieślak

Stanisław Łubieński

Zośka Papużanka

Kultura cyfrowa

11 bit studios

Piotr Iwanicki (Superhot Team)

Michał Staniszewski (Studio Plastic)

Teatr

Agata Duda-Gracz

Paweł Sakowicz

Anna Smolar

Muzyka popularna

Taco Hemingway i Rumak

Raphael Rogiński

Wacław Zimpel

Muzyka poważna

Krzysztof Bączyk

Marzena Diakun

Łukasz Dyczko

Sztuki wizualne

Alicja Bielawska

Daniel Rycharski

Roman Stańczak

fot. materiał prasowy

Komentarze

komentarz(y)

Nie ma więcej wpisów